Euphoria Comfort Beach Alanya

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Euphoria Comfort Beach Alanya
 • 27 слики
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Euphoria Comfort Beach Alanya

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар на 130 км од аеродромот во Анталија и 8км од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 400 соби.

  • Стандардна соба (23м², спална соба со 1 француски кревет + 1 екстра кревет 190х90, 1 купатило, макс 3+1 лице),
  • Стандардна соба без балкон (20м² една спална со француски кревет + 1 екстра кревет 190х90 цм, едно купатило, макс. 2+1 дете),
  • Фамилијарна соба (35², две спални соби одвоени со врата, спална соба, 1 купатило , макс.4 лица).

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со када или туш кабина, фен, посебен клима уред, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф (со доплата), сет за кафе и чај, Wi-Fi интернет, сателитска ТВ со музички канали, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса на појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и полноќни снекови. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и некои увезени пијалоци до 24:00, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторан бесплатно еднаш во текот на цел престој и со претходна резервација, снек бар и безалкохолни пијалоци на плажата до 18:00 часот се вклучени во цената. Не е вклучено во цената: премиум увозни пијалоци, локалните пијалоци до 24.00, сите пијалоци во диско, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база на шведска маса, еден À la Carte ресторан, барови покрај базени и на плажата. Доктор на барање, фризер, перална, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа со камчиња (има тунел под патот кој го поврзува хотелот со плажата), со лежалки, чадор за сонце и пешкири за плажа без доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 3 водни лизгалки, пинг понг, фитнес центар, турската бања, сауна, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа & Спа, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации. Мини клуб за деца 04-12 год поделени во групи според возраста со различни содржини. Детско игралиште и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација