Granada Luxury Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Granada Luxury Beach
 • 44 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Granada Luxury Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Авсалар на 20км од Аланија и 101км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 382 соби.

  • Стандардни соби (35 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет, и еден кауч, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Љубовни стандардни соби (35 м², еден француски кревет + кауч, едно купатило, макс. 2 лица),
  • Сваровски апартмани (75 м², една спална со француски кревет + место за седење, едно купатило со џакузи, сите соби се со поглед на море, макс. 2+1).

  Сите соби се модерно опремени со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, систем за климатизација, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво, вафли, грицки се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, интернет, керамички под и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски наутро и попладне, сладолед, торти, бифе за деца, вегетаријанско бифе, вечера, доцна навечер закуски, свежо цедени сокови само за појадок, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: сите луксузни и стари специјални пијалоци, увозни пијалоци кои не се на менито, усуга во соба, À la Carte рестораните се со претходна резервација и доплата, свежо цедени сокови (освен за појадок), витамински бар, сите флаширани пијалоци, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, Red Fock À la Carte ресторан – интернационална кујна, лоби бар до 24ч. Барови покрај базен, бар на плажа и платформа, бар за ужина, диско бар, витамински бар. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет катче, фризер, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. Интернетот во главните простории и собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Чадори за сонце, лежалки и крпи за плажа се бесплатни. Павилјоните на плажа и платформата се со доплата и претходна резервација.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, Спа и Велнес центар, просторија за игри. Забавни програми со професионален тим за време на денот, вечерни шоу програми, жива музика, кино. Гранди мини клуб за деца од 4 до 12 години со специјални програми, кино, мини диско и различни натпревари.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација