Hedef Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hedef Resort & Spa
 • 55 слики
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hedef Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија, на 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 760 соби распоредени во 3 блока.

  • Стандардни соби (26м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+2 лица)
  • 4 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со купатило со када, туш, фен, клима систем, телефон, мини бар (само вода се надополнува секојдневно), сеф (со доплата), ламилиран паркет, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – сервис за шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кафе и колачи, ужина во снек бар, сладолед во одредени часови, локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10.00 часот до 18.00. Дополнително се наплаќа: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, Витамин бар.

 • Содржини

  Главен ресторан за сервис шведска маса, À la Carte ресторани - турска кујна, рибен и скара ресторан, барови во хотелскиот комплекс - лоби бар, бар покрај базенот и на плажа, снек бар. Доктор, телефон, факс, фризер, сервис за перење, интернет кафѐ, шопинг центар, изнајмување кола дополнително се наплаќаат.

 • Плажа

  Хотелската приватна песочна плажа на 70 м од хотелот, со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкирите за на плажа и покрај базенот се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, водени лизгалици, фитнес центар, турска бања, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа. Дополнително се наплаќаат спортови на вода, билијард, куглање, осветлување на тениски игралишта, сауна, масажа, спа и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација