Holiday Park

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Holiday Park
 • 73 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Holiday Park

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Окурчалар на 25км од Сиде, 35км од Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 268 соби.

  • Стандардни соби (25-29 м², спална, купатило, макс.3+1 лица). Фамилијарни
  • Фамилијарни соби (35м², две спални кои не се разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило во туш кабина, туш, фен, клима, телефон, мини бар (водата се дополнува секој ден), сеф (со доплата), килим на подот, сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска закуска, ручек, попладневна закуска, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, пијалоци во лоби барот после 24:00, флаширани пијалоци, сладодел, коктели, еспресо или капучино.

 • Содржини

  Главен ресторан на шведска маса, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс и интернет, фризер, продавници дополнително се наплаќа.

 • Плажа

  Хотелска камчеста плажа. Лежалки и чадори за на плажа не се доплаќаат. Пешкири за на плажа со депозит. Приватен павилјон со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, три лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка. Дополнително се наплаќа: масажа, билјард, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација