Hotel Titan Garden

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hotel Titan Garden
 • 18 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hotel Titan Garden

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12км од Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 327 соби.

  • Стандардни Соби: (18-24м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Големи Соби: (28м², една голема соба со брачен кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (32-48м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 3+2 лице).
  • 2 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со приватно купатило со када или туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се полни со вода при пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинат на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна ужина. Храна и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 hours, Beach Snack Bar од 12.30 – 15.30 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, пијалоци во Диско клуб, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, наргиле, храна и пијалоци по 24:00 часот. À la Carte ресторан со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, продавници, телефон, изнајмување кола, чување деца, перење и хемиско чистење дополнително се наплатуваат. WI – FI интернет конекција е бесплатна во лоби.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 250 метри од хотелот. Лежалки и чадори се бесплатни. Пешкири на плажа со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Wellness и SPA центар, масажа, спортови на вода, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години, игри во текот на денот, детско игралиште, мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација