Hotel Titan Select

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hotel Titan Select
 • 26 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hotel Titan Select

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12км од Аланија и 11 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 176 соби.

  • Стандардни Соби: 28м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинат на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна вечера. Храна и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10:00 – 24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, пијалоци во Диско клуб, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, наргиле, храна и пијалоци по 24:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Themis (турска кујна), Tethys (рибен ресторан), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, продавници, телефон, изнајмување кола, чување деца, услуги за перење и хемиско чистење се со доплата. WI-FI интернет конекција на јавни места е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 250 метри од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири на базен се бесплатни, на плажа со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, одбојка н аплажа, пинг понг. Wellness и SPA центар, масажи, спортови на вода, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација