Infinity Beach Alanya

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Infinity Beach Alanya
 • 34 слики
 • Во близина на плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Infinity Beach Alanya

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 15км од Аланија и 105км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 80 соби.

  • Стандардни соби (16 м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, систем за климатизација (работи според временски услови), телефон, мини бар (само вода), сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна торта, кафе и чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, услуга во соба, сите пијалоци после 22ч. се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби и базен барови. Доктор, чување деца, изнајмување кола се со доплата. Интернетот се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња на 100м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, крпи за плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, лизгалки, пинг понг, турска бања, одбојка се бесплатни за користење. Со доплата: сауна, масажа, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација