Kahya Resort Aqua & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kahya Resort Aqua & Spa
 • 25 слики
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Kahya Resort Aqua & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 16км од Аланија и 110км од Аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 447 соби.

  • Стандардни соби (34 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет + кауч, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни соби (36 м², две спални разделени со врата, едно купатило, макс. 4+1 лице)
  • 5 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен систем за климатизација, телефон, мини бар (вода и минерална вода на пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, ламинат под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, напладне закуски, вечера, доцна навечер закуски. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. À la Carte рсторани достапни еднаш со претходна резервација, пијалоци на плажа од 10 до 17.30ч. слаткарница од 14ч до 24ч. Сладолед три дена во неделата во одредени часови. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, сите пијалоци од 24ч., пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, барови околу хотелот. Доктор, фризер, шопинг центар, телефон и факс, интернет, изнајмување кола, чување деца, перална се со доплата. Интернет е бесплатен во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок, камчиња и карпи. Лежалки, чадори за сонце, и крпи на плажа се бесплатни. Има подземен пат до плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, турска бања, пинг понг. Со доплата: игри на вода, сауна, спа и салон заубавина, масажа, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, наптревари покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација