Kirman Hotels Leodikya Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kirman Hotels Leodikya Resort
 • 61 слики
 • Аква парк
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Kirman Hotels Leodikya Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Карабурун, 27 км од Сиде, 33км од Аланија и 100 км од аеродоромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 290 соби.

  • Стандардни Соби: (28 м², 1 спална соба со француски кревет + единечен кревет, 1 купатило, макс 3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (40m²; 2 спални одвоени со врата, 1 купатило, макс 4+1 лица).
  • Џуниор Апартман: (32m²; 1 спална со француски кревет + единечен кревет + 1 софа и 1 купатило, 4+1 лица).
  • 5 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се наоѓаат во главната зграда. Сите соби се опремени со сопствени купатила со када, туш, фен, централен клима уред кој работи во согласност со временските услови, телефон, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сеф (со доплата), сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, WI – FI интернет конекција (со мала брзина), балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, снек бар за ручек, попладневен чај, кафе и торти, вечера и полноќни снекови. Сите домашни алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00 – 02:00 часот, свежо цедени сокови само за појадок, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш неделно за време на престојот. Со доплата: свежо цедени сокови, сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, сладолед, услуга во соба, пијалоци во Café Pub од 02.00 – 08.00 часот.

 • Содржини

  Надворешен и внатрешен главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – медитеранска и турска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување на деца, перална, фризер, продавници, телефон, факс, изнајмување кола, интернет катче и компјутерски игри се со доплата. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа со камчиња. Лежалки, чадори, пешкири и душеци бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базен за возрасни и деца, водни лизгалки, турска бања, џакузи, фитнес центар, тениски игралишта, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, сауна, масажа, тенис со осветлување, билјард, куглање во Ариканда се доплаќаат. Дневни и вечерни анимации. Мини клуб за деца на возраст од 04-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација