Kleopatra Ramira Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kleopatra Ramira Hotel
 • 30 слики
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Kleopatra Ramira Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот е во центарот на Аланија, на 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 143 соби, поделени во 3 блока.

  Стандардни соби (22 м², спална соба и купатило, макс. 2+1 дете).

  Економски соби (20 м²,една спална, едно купатило, француски балкон, макс. 2 лица).

  Големи соби (33 м², една поголема соба, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарни соби (40 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима , мини бар (се дополнува секој ден само со вода), сеф (со доплата), електричен бокал, wi-Fi интернет, сателитска ТВ и музички канали, балкон. 

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, колачи и чај, вечера. Локални алкохолни и безалкохоилни пијалоци од 10-24 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци и пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, сите пијалоци и храна после 24 часот, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базенот, бар на плажа (со доплата).

  Доктор на барање, перење алишта, телефон, факс, изнајмување кола се наплаќаат.

  Wi-fi e бесплатно за користење во собите и на сите јавни површини на хотелот.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа (на Клепоатра плажата) на 800 м од хотелот, со бесплатни  лежалки и чадори. Користењето крпи за на плажа е бесплатно по пристигнувањето,  а потоа секоја промена се наплаќа. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Два отворени базена за деца и возрасни, еден тобоган, фитнес, турска бања, сауна, одбојка на плажа.

  Се доплаќа: спортови на вода, пилинг, масажа.

  Забавни програми 3 пати неделно, мини клуб за деца од 6 до 12 години,  детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација