LABRANDA Alantur

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • LABRANDA Alantur
 • 34 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо LABRANDA Alantur

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кестел одалечен 6 км од центарот на Аланија и 140 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Хотелот располага со 350 соби сместени во главна зграда и бунгалови.

  • Бунгалов Стандардни Соби: (28 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Бунгалов Соби со Кревети на Спрат: (28 м², една спална соба со француски кревет + кревет на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Супериор Соби во Главна Зграда: (34 м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Супериор Фамилијарни Соби со Две Спални: (34 м², во главна зграда, две спални соби одвоени со врата на лизгање, купатило, макс. 4 лица ).
  • Бунгалови Фамилијарни Соби со Две Спални Соби: (56 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица ).
  • Апартмани: (56 м², се наоѓаат во бунгалови, спална соба и дневна соба поврзани со врата, макс. 3 лица).

  Сите соби имаат свое купатило со када или туш кабина, фен, клима, телефон, мин бар (само вода), електрично ѓезве, сет за чај и кафе, сеф, САТ ТВ и музички канали, плочки на подот, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, касен појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, кафе, доцна ноќна ужина, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 часот до 24.00 часот, снек ресторан на плажа. Не се вклучени увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови,сладолед À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, пијалоци во COCO бар и пијалоци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – италијански, рибен ресторан, снек бар на плажа, бар на базен и лоби бар. Со доплата: услуги на доктор, перење, хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, изнајмување кола. Wi-Fi во лобито и по собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.Чадори за сонце и лежалки се бесплатни. Крпи за на плажа и базен со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа, одбојка, кошарка, мини голф, Турска бања, сауна, парна бања. Со доплата спортови на вода, масажа, СПА центар и центар за убавина, билијард, осветлување за тениски игралишта. Забавни програми со професионален тим во текот на денот покрај базенот и на плажа, натпревари за деца и возрасни, вечерни специјални програми, мини клуб за деца од 4-12 год, детско игралиште и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација