Long Beach Harmony

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Long Beach Harmony
 • 45 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Long Beach Harmony

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Турклер областа, 20км од Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 365 соби.

  • Стандардни Соби: (28-33м², макс.2 +1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (35-45м², макс. 4 лица, две спални соби одвоени со врати, во втората соба има кревети на спрат, едно купатило), Swim up соби (49м², макс.4 лица, две спални, едно купатло).
  • Swim Up Фамилијарен Дуплекс: (30м², една поголема соба и купатило со џакузи, макс 4 лица).

  Сите соби се со бања со туш, фен, централна или сплит клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (на пристигнување безалкохолни пијалоци , вода и минерална вода, потоа секојдневно вода), сеф, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина преку ден и попладне, вечера, ужина во доцните вечерни часови, мини бар во собите, сладолед во определени часови, сите локални и стандарни увозни алкохолни и безакохолни пијалоци сладолед во пределени часови покрај базенот, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот. Луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флашираните пијалоци, услуга во соба, специјални вина се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан – Harmony – шведска маса, снек бар на плажа, два À la Carte ресторани - Escargot (француски), Costa (медитеранска), Hunkar (турска кујна), барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, перење и пеглање, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа и ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква Парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика. Масажа, Wellness& Спa центар, спортови на вода, осветлување на тениските игралишта, куглање, специјални програми за слабеење дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку денот, натпревари на плажа и на базен, вечерни шоу програми, специјална програма за деца во Мини клуб за деца од 04-12 год. Забавен парк без доплата. Гостите на Long Beach Harmoni хотел ги користат: забавниот парк, Аква паркот и анимација од Long Beach Resort хотелот.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација