Lumos Deluxe Resort Hotel&Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Lumos Deluxe Resort Hotel&Spa
 • 96 слики
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Lumos Deluxe Resort Hotel&Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Каргичак, 155 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 331 соби.

  • Стандардни Соби: (28м², макс. 2+1 лица, една спална и едно купатило).
  • Фамилијарни Соби: (50-60м², две спални соби со врата помеѓу и две бањи, макс. 5 лица).
  • Делукс Соби: (32м², една спална соба, едно купатило, со џакузи на тераса, сите соби се со поглед на градина макс. 3 лица).

  Сите соби имаат капатило со туш кабина, фен, WRF клима, телефон, минибар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска LCD TV и музички канали, ламинат на подот, балкон, WI-FI интернет конекција.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна ужина. Сите локални и некои стандарни алкохолни и безалкохолни пијалоци, бар со ужина, пијалоци на плажа во период од 10.00-18.00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Увозните пијалоци, специјални вина, флашираните пијалоци, свежо цедените сокови, собната услуга, наргиле и витаминскиот бар дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан-Турска кујна и рибен ресторан, лоби бар, барови кај базенот и на плажа. Доктор, фризер, перална, телефон, факс, интернет кафé и компјутерски игри се наплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска плажа, песок со ситни камчиња, на околу 150м од хотелот, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, турска бања, сауна, тениски игралишта, фитнес центар, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, СПА & салон за убавина, билијард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, детско игралиште со различна програма и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација