Maya World Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Maya World Beach
 • 43 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Maya World Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Окурчалар, 35км од центарот на Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 167 соби во главна зграда.

  • Стандардни Соби: (24м², една спална, купатило, макс.2+2 лица).
  • Економска Соба: (18м², една спална, купатило, макс.2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, вечера и ноќни ужини. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот, бар на плажа од 10:00-17:00 со безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци по 17:00 часот, сите пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан на шведска маса, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа. Доктор, перална и хемиско, фризер, чување деца, телефон, факс, интернет, изнајмување кола. WiFi интернет конекција во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, турска бања, фитнес, пинг понг. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, сауна, масажа. Забавни програми во текот на денот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација