Miarosa Incekum West Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Miarosa Incekum West Resort
 • 49 слики
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Miarosa Incekum West Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Инчекум, на 23км од Аланија и 99км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 142 соби во главна зграда.

  • Стандардни Соби: (20м², спална, купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (28м², една спална, една дневна соба одвоена со врата, купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина или када, фен, централен клима уред кој работи во зависност од временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклученo – шведска маса за појадок, ручек, попладневна ужина, чај, кафе, колачи, вечера, локални алкохолни пијалоци (пиво, водка, отворено вино, џин) и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 23:00, бар покрај плажа со безалкохолни пијалоци од 10:00-17:00 ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, локални алкохолни пијалоци кои не се на мени листата, свежо цедени сокови, сладолед и турско кафе.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базен, во лоби и на плажа. Доктор, телефон, факс, интернет се доплаќа. WiFi интернет е бесплатен во собите и во целиот хотелски комплекс.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со камчиња. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, пинг понг, фитнес, турска бања и сауна. Спортови на вода, масажа, нуркање доплнително се наплаќаат. Различни програми за возрасни, мини диско за деца од 04-10 години и забавни програми во текот на целиот ден.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација