Monart City Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Monart City Hotel
 • 21 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Monart City Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланиија на 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 181 соба во главна зграда која се состои од 3 блока.

  • Стандардни Соби: (20 м², спална, купатило, макс. 2+1 лица).
  • Делукс Соби: (20 м², една спална, едно купатило, поглед кон море, бањарки, сет за сет за сет за кафе и чај, бесплатен сеф, овошје и вино по пристигнувањето, мини бар со вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци по пристигнувањето, бесплатна 20 минутна масажа – сето ова еднаш за време на престојот).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима, мини бар (вода по пристигнувањето), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, Wi-Fi интернет пристап, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладе торта, вечера, доцни ноќни ужини. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-02:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа (пиво, вино и безалкохолни пијалоци) од 10:00-18:00 часот, сладолед во одредени часови. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални коктели и вина, свежо цедени сокови, услуга во соба. (За помалку од 25 гости во хотелот ќе има фиксно мени.)

 • Содржини

  Главен ресторан, À la Carte ресторани со турска кујна, слаткарница, снек бар, бар покрај базен и бар на плажа. Доктор на барање, перална, телефон, факс, интернет, изнајмување кола со доплата. WiFi интернет конекцијата е бесплатна во целиот хотел, во собите и на плажа.

 • Плажа

  Гостите користат приватна песочна плажа (плажа Кејкубат) на 30 метри од хотелот. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Има подземен тунел кој води од хотелот до плажа. Пешкири за плажа со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода, фитнес, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа. Спортови на вода, турска бања, масажа, сауна дополнително се наплаќаат. Забавни програми неколку пати неделно.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација