Oz Hotels Incekum Beach Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Oz Hotels Incekum Beach Resort
 • 20 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Oz Hotels Incekum Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Инчекум, 30км од Аланија и 98 км од аеродромот Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 357 соби, распоредени во 12 трикатни блока.

  • Стандардни Соби: (28 м², 1 спална соба, 1 купатило, макс 2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (36м², 2 спални со лизгачка врата измеѓу, 1 купатило, макс 3+2 лица).

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина и фен, клима, телефон, сеф, мини бар (само вода), подови од ламинат и плочки, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневен чај, кафе, торти, вечера и вечерни снекови. Сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци се бесплатни од 10:00 – 24:00 часови, À la Carte рестораните со претходна резервација еднаш во текот на една смена. Барот на плажа работи од 10:00- 17:00 часот. Со доплата: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, пијалоци во диско, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – италијански и рибен ресторан, снек бар, бар на базен, бар на плажа. Доктор, перална, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во лобито.

 • Плажа

  Сопствена песочна и камчеста плажа. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, водни лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, осветлувањето на тенсиките терени, масажи, Велнес и Спа центар, билјард и компјутерески игри. Дневни и вечерни програми, натпреварувања, шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детски игралишта, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга

Локација