Oz Hotels Sui

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Oz Hotels Sui
 • 35 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Oz Hotels Sui

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Окурчалар, 30 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 303 соби.

  • Стандардни Соби: (25 м², 1 спална, 1 купатило, макс 2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (45 м², 2 спални, 1 купатило, макс 3+1 лица).

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, централна клима уред која работи во зависност од временските услови, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, подови од ламинат, балкон, Wi-Fi интернет конекција.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни снекови, доцни полноќни снекови, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци, турски À la Carte ресторани со претходна резервација, бесплатно еднаш за време на одмор, снек бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот. Со доплата: сите увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, услуга во соба, À la Carte ресторан со претходна резервација и се доплаќа.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведкса маса, À la Carte ресторани: турска и италијанкса кујна, барови насекаде околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување на деца, перална, хемиско, фризер, телефон, факс, интернет катче, продавници, изнајмување кола со соплата. WI-FI интернет конекција во Лоби и во соби е бесплатен.

 • Плажа

  Камчеста приватна плажа на 500 м од хотелот, опремена со лежалки и чадори за сонце како и пешкири за плажа кои што се бесплатни. Шатл сервис до плажата бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка за плажа и гимнастика. Со доплата: СПА центар, спортови на вода, масажи, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања разни покрај базените и на плажата, шоу програми. Мини клуб за деца од 04 – 12 години со детски дневни и вечерни програми,мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација