Ozkaymak Select Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Ozkaymak Select Resort
 • 20 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Ozkaymak Select Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Авсалар на 20 km до Аланија и 90 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 266 соби.

  Стандардни соби (28 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Стандардна голема соба (40 m², една спална соба со два француски кревети + една софа, едно купатило, макс.3 + 2 лица).

  Фамилијарна соба 1 (45 m², една спална соба со два француски кревети + софа, едно купатило, макс.4+1 лице).

  Фамилијарна поврзана соба 2 (50 m², две спални соби со поврзувачка врата, едно купатило, макс.5+1 лице).

  Делукс фамилијарни соби (55 m², поглед на море, две спални со поврзувачка врата, едно купатило, макс 4+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен за коса, централен клима уред кој работи според временските услови, мини бар (вода и сокови по пристигнувањето, а подоцна се полни вода секој ден), сеф, WI-FI интернет, сателитска ТВ и музички канали, тепих под и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено -  шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закускиво текот на денот, вечера и полноќна закуска, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед во одредени часови, À la carte ресторани со претходна резервација и еднаш во престој.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, втора употреба на À la carte ресторан, сите флаширани пијалаци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторан (рибен), слаткарница, барови покрај базенот и околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во сите хотели.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и отворени базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг.

  Со доплата: спортови на вода, масажа, СПА и велнес центар, билијард.

  Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови.

  Мини клуб задеца од 4 - 12 години.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација