Palmeras Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Palmeras Beach Hotel
 • 35 слики
 • Во близина на центарот
 • Поволни цени
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Palmeras Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли 13км од Аланија и 109км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 312 соби.

  • Стандардни соби (22m², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Економски соби (22m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице). Сите соби се со поглед кон патот
  • Фамилијарни соби (36m², две одвоени соби, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со када и туш , фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и сокови при пристигнување, потоа се дополнува само со вода), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина од 11.00-17.00, попладневно кафе, вечера, полноќна супа. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-02.00, сладолед во определени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се на менито, флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, услуга во соба дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан интернационален, лоби бар, барови крај базенот, Диско клуб (надворешен). Доктор, чување дете, продавници, перална, хемиско чистење, изнајмување кола се со доплата. Wi Fi интернет во лобито е без доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња. Лежалки и чадори се бесплатни, крпи за на плажа со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни, две лизгалици на вода, пинг понг, одбојка на плажа, турска бања, сауна, фитнес центар. Со доплата: спортови на вода, масажа, СПА и центар за убавина, билијард, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, вечерни забавни програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација