Pera Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Pera Hotel
 • 37 слики
 • Центар на градот
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Pera Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 130км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 60 соби

  • Стандардни соби (22-27m², една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Големи соби (40m², една поголема спална соба со еден француски кревет + 3 единечни кревети, едно купатило, макс. 3+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневно кафе и колачи, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (водка, џин, ракија, точено вино, пиво, сок за растварање) пијалоци до 23.00. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, храна и пијалоци по 23.00, храна и пијалоци на плажа дополнително се наплаќаат .

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базенот. Доктор на барање, перална, изнајмување кола, телефон, факс се со доплата. Wi Fi интернет во лобито е без доплата.

 • Плажа

  Гостите ја користат приватната плажа која е на 700м од хотелот, лежалките и чадорите се со доплата. Лежалки и чадори околу базенот се бесплатни, нема крпи.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни со дел за деца, само влез во турска бања. Спортови на вода, масажа се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Локација