Primasol Telatiye Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Primasol Telatiye Resort Hotel
 • 55 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Primasol Telatiye Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 14км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 180 соби.

  • Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс. 4+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, фен, клима систем, телефон, мини бар (само со вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинантен под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и ноќна ужина. Храна, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00, бар со ужина на плажа 10.00-17.00. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, пијалоци во диско, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, наргиле, храна и пијалоци по 24.00, витамин бар, À la Carte ресторан со претходна резервација дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан - турска кујна, бар крај базенот, лоби бар, бар со ужина на плажа. Доктор, фризер, продавници, телефон и факс, интернет кафе, изнајмување кола, чување дете, хемиско чистење се со доплата. Wi Fi интернет во лоби е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 150м од хотелот. Лежалки и чадори се бесплатни. Крпи за на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, одбојка на плажа, пинг понг, тениско игралиште. Со доплата: спортови на вода, Wellness центар, масажа, осветлување на тениско игралиште, тениска опрема, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен, вечерни забавни програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, програма во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација