Ramira Joy Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Ramira Joy Hotel
 • 41 слики
 • Песочна плажа
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Ramira Joy Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 125км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 88 соби во една главна зграда.

  • Стандардни соби (15-19m², една спална, едно купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред, мини бар (со вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладна ужина, чај и колачи, вечера. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00. Увозни пијалоци и пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, пијалоци по 24.00, храна и пијалоци на плажа дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар покрај базенот (со доплата). Доктор на барање, перална, телефон, факс, изнајмување возило се со доплата. Wi Fi интернет во собите и на јавните површини е без доплата.

 • Плажа

  Гостите користат приватна хотелска плажа (на плажата Клеопатра) која е на 500м од хотелот. Лежалките и чадорите се бесплатни. Крпи за на плажа се бесплатни само при пристигнување, потоа секоја замена е со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, одбојка на плажа. Спортови на вода, сауна, пилинг и масажа се со доплата. Забавна вечерна програма два до три пати во неделата.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Локација