Raymar Resort & Aqua

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Raymar Resort & Aqua
 • 27 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Raymar Resort & Aqua

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Окурчалар, за околу 36 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 266 соби во 6-катни згради.

  Стандардни соби (24-32 м², една спална со француски кревет и еден единечен кревет, купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (38-42 м², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, када и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон мини бар (сокови, обична и минерална вода се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска масаза појадок, доцен појадок, закуски наутро, ручек, попладне закуски, торти, кафе, чај, вечера, полноќно бифе.

  Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-02:00, детско и диететско бифе во главниот ресторан, À la carte ресторани со претходна резервација и еднаш за мин. Престој од 7 дена.

  Не е вклучено: увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци кои не се на менито, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, увозни пијалоци во À la carte рестораните.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (турска, мексиканска кујна, рибен ресторан), барови низ хотелскиот комплекс, диско клуб.

  Доктор, фризер, перење алишта, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лоби е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, детски базени, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терен, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка, мини голф се бесплатни.

  Осветлување на тениски терен, опрема и часови за тенис, масажи, велнес центар, џакузи, билијард, играчница, спортови на вода и школа за нуркање се со доплата.

  Забавни програми и натпревари во текот на денот, шоу програми навечер, мини клуб за деца се само дел од богатата програма.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација