Royal Garden Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Royal Garden Beach
 • 44 слики
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Garden Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Конакли, на 14км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија .

 • Сместување

  Вкупно 420 соби во три згради.

  • Стандардни соби RHO (една спална соба, едно купатило, макс.2 лице),
  • Премиум стандардни соби RHO (35м²,една спална,едно купатило, макс.2+1 дете),
  • Фамилијарни соби 1 (42м², една спална, една дневна соба со софа, едно купатило, макс.3+1 дете),
  • Фамилијарни соби 2 во анекс зграда (се наоѓа преку улица, пред главната зграда, 42м², една спална, една дневна, едно купатило, макс.3+1 дете).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (со вода се дополнува секој ден), сеф (се наплаќа), тепих на подот, ламинат или плочки, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладне колачи, кафе, чај, вечера, полноќна супа, локални алкохолни и безалкохолни до 24.00ч, À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10.00-18.00ч. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, сладолед, пијалоци во диско, услуга во соба се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - турски, италијански, кинески, мексикански и рибен ресторан, барови низ целиот хотелски комлекс. Доктор, чување деца, фризер, интернет кафе, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. Wi-fi интернет конекција во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплатуваат, пешкири за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца (полауолимписки), одбојка на плажа, пинг понг. Турска бања, сауна, спортови на вода, масажа, билијард и компјутерски игри се со доплата. Забавни програми во текот на денот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација