Saphir Hotel & Villas

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • 	Saphir Hotel & Villas
 • 41 слики
 • Аква парк
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Затворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Saphir Hotel & Villas

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Конакли, 12км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 668 соби. Има соби во главната зграда и во вилите.

  • Хотелски стандардни соби во главната зграда (26m², една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • хотелски Quality стандардни соби (26m², една спална соба, едно купатило, поглед на море, макс.2+2 лица),
  • Еко соби (26m², само на првиот кат се и се без поглед).
  • Villa Elite junior (27m², една поголема соба, едно купатило, макс.3 лица),
  • Villa standard deluxe (30m², во новиот блок, една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица)
  • Villa Family deluxe suit ( 35m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови во хотелската зграда или сплит клима уред во вилите, телефон, мини бар (вода и сокови при пристигнување, потоа се надополнува само со вода), сет за чај и кафе во собите во вилите, сеф (со доплата), тепих на подот во главната зграда и плочки во собите во вилите, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено плус - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе, колачи, чај, полноќна супа, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во определени часови. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци во лоби бар (освен чај, кафе и вода), услуга во соба дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан – турски, италијански, рибен, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување дете, фризер, интернет кафе, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi Fi интернет во лобито е без доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња. Лежалки и чадори се бесплатни, крпи за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, тениско игралиште, одбојка, мини фудбал, одбојка на плажа, пинг понг, турска бања, сауна, фитнес центар. Со доплата: масажа, осветлување на тениско игралиште, спортови на вода, СПА и wellness центар, центар за нуркање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, вечерни забавни програми. Мини клуб за деца од 04-10 години, игралиште за деца, мини кино и мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација