Sealife Buket Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Sealife Buket Resort & Spa
 • 33 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sealife Buket Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Алара на 30км од Аланија и 95км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 323 соби во 9 блока со 3-5 ката.

  • Стандардни соби (21-24м², една спална соба и едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Големи соби (22м², една поголема спална со француски кревет + 1 единечен кревет + 1 софа, едно купатило, макс. 3+1 лица)
  • 3 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со купатило со када или туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (безалкохолни пијалоци на пристигнување, а со вода се дополнува секој ден), сателитска ТВ и музички канали, тепих на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, вечера, полноќен оброк. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, флашираните пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Amber – главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - Saphire - италијанска кујна, Turkuaz - турска кујна, Mavi – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, фризер, продавници дополнително се наплатуваат. Wi-fi интернет во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, две лизгалици на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, кошарка, одбојка, одбојка на плажа. Масажа, Спа центар, спортови на вода, осветлување на тениските терени, билијард и компјутерски игри, куглање, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот за возрасни, натпревари и игри, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год., со специјална програма во текот на денот. Мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација