Senza Garden Holiday Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Senza Garden Holiday Club
 • 54 слики
 • 2 деца бесплатно

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Senza Garden Holiday Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли, на 8 км од Аланија и на 115 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 398 соби.

  Стандардни соби (30 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1).

  Фамилијарни соби (42 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода по пристигнувањето, потоа се дополнува секој ден само со вода), сеф (со доплата), телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, чај во попладневните часови, вечера, доцни вечерни и рани утрински закуски, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, À la Carte  ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар покрај плажа од 10:00-17:00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци и лименки, сладолед, Витамин бар, турско кафе, наргиле, сите пијалоци во диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базен и на плажа.

  Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за деца и возрасни, тобоган, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг, тениско игралиште.

  Со доплата: спортови на вода, турска бања, сауна, масажа, велнес центар, осветлување за тениско игралиште.

  Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер.

  Мини клуб за деца од 4-13 години, мини диско клуб во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација