Senza Garden Holiday Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Senza Garden Holiday Club
 • 54 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Senza Garden Holiday Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли, на 8км од Аланија и на 115км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 398 соби.

  • Стандардни соби (30м², спална, купатило, макс.2+1),
  • Фамилијарни соби (42м², две одвоени спални, едно купатило, макс.4).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима, мини бар (сокови и вода по пристигнувањето, потоа се дополнува со вода секојдневно), сеф (со доплата), телефон, интернет (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне чај, вечера, доцни вечерни и рани утрински закуски, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар покрај плажа од 10:00-17:00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени, сокови од свежо овошје, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, сладолед, турско кафе, пијалоци во диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан на шведска маса, лоби бар, бар покрај базен и на плажа. Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри дополнително се наплаќаат. Интернет конекција со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениско игралиште. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, масажа, велнес центар, осветлување за тениско игралиште. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во текот на ноќта. Мини клуб за деца од 04-13 години, мини диско клуб во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација