Senza Zen The Inn Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Senza Zen The Inn Resort & Spa
 • 25 слики
 • Аква парк
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Senza Zen The Inn Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Турклер, 15км од центарот на Аланија и 100км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 425 соби.

  • Стандардни Соби: (24м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (30м², две спални соби-едната на галерија и нема врата помеѓу нив, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • 3 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со купатило со када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (сокови и вода на пристигнување, подоцна само вода), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-fi интернет конекција се наплатува.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина наутро и попладне чај, кафе, колачи, полноќна ужина, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безакохолни пијалоци од 10.00-24.00ч, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, ужина на плажа 10.00-17.00ч., сладолед во одредени часови. Увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба и сите пијалоци после 24 часот се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани-Fish Inn (рибен ресторан), Turk Inn (турска кујна), Inn Ka (мексиканскa кујна), Italy Inn (италијанска кујна), лоби бар, бар покрај базенот, бар на плажа. Доктор, перење и пеглање, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 400м. со камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат. (Има тунел до плажа, или пак гостите може да го користат шатл превозот кој е бесплатен).

 • Спорт и забава

  Отворени и затворен базени (затворен во летната сезона) за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг, тениско игралиште, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениското игралиште, билијард, Спа центар и центар за убавина, масажа се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари, вечерени шоу програми. Мини клуб за деца од 04-13 год, детско игралиште, мини диско клуб во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација