Sey Beach Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Sey Beach Hotel & Spa
 • 62 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Sey Beach Hotel & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кестел, 135 km од аеродромот во Анталија и 5 km од центарот на градот Аланија.

 • Сместување

  Вкупен 100 соби.

  Стандардни соби (32 m², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Апартман соби (44 m², една спална соба + една дневна без врата помеѓу двете соби, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, сплит систем, директен телефон, мини бар (вода при пристигнување), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, закуски, ручек, попладневна торта, чај, кафе, вечера. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, од 10:00-22:00 часот, бар на плажа од 10:00 - 17:00 часот со безалкохолни пијалоци и закуски.

  Не е вклучено во концептот: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, локални алкохолни пијалоци кои не се на листата на менито.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, лоби бар, барови покрај базен и на плажа, диско.

  Доктор на барање, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет е бесплатен во општите области од хотелот.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со камчиња и карпи на влезот.

  Плажата е на 250 m од хотелот и има тунел.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни со деца, тобоган, фитнес сала, турска бања, сауна, пинг-понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Масажа, спортови на вода, билијард се со доплата.

  Забавни програми во текот на денот. Мини клуб за деца од 4 - 12 години со дневна анимација и мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација