Solis Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Solis Beach Hotel
 • 20 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Solis Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 10км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 110 соби во две згради.

  • Стандардни соби (20-22m², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Економски соби (18m², една спална соба, едно купатило, макс.2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, плочки на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, кафе, некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00, бар на плажа со сокови од 10.00-18.00. Увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на плажа, лоби бар. Доктор, перална, хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi Fi интернет во лобито е без доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 600м од хотелот со песок и ситни камчиња. Лежалки и чадори се бесплатни, пешкири за на плажа со доплата

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, турска бања, сауна, масажа, билијард, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и вечерта.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација