The Marilis Hill Resort Hotel And Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • The Marilis Hill Resort Hotel And Spa
 • 35 слики
 • SPA & Wellness
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо The Marilis Hill Resort Hotel And Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Окурчалар на 20 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 236 соби.

  • Стандардни соби (25-31 м², една спална со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица),
  • Супериор соби (25-31 м², една спална со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.3 лица),
  • Гарден суперор соби (35 – 37 м², една спална со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица),
  • Гарден фамилијарни соби (52 м², две одделни спални соби – во едната има француски кревет, а во другата три единечни кревети, едно купатило, макс. 5 лица),
  • Делукс апартман (55-72 м², една спална со француски и еден детски кревет, една дневна соба, едно купатило со џакузи, макс. 2+1 лица),
  • Кралски апартман (98 м², една спална соба со џакузи, дневна соба со поглед на море, голема тераса, купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима која работи согласно временските услови, телефон, мини бар (секојдневно се надополнува со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, Wi-Fi интернет конекција со мала брзина.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, закуски доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, снек бар на плажа од 10.00-17.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во ирскиот паб, енергетски пијалоци, tурски À la Carte ресторан со претходна резервација, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – избор од 5 различни меѓународни кујни, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет катче, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лоби, на плажа и во собите е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска плажа со ситни камчиња на 900 м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (не работи во лето) базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка, одбојка на плажа и гимнастика. Со доплата: СПА центар, спортови на вода, масажа, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базените и на плажа, навечер шоу програма. Мини клуб за деца од 4-12 год. со дневни и вечерни програми, детско игралиште, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Стрелаштво
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација