TT Hotels Pegasos Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • TT Hotels Pegasos Club
 • 25 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо TT Hotels Pegasos Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Инчекум, регион Авшалар, на 28км од Аланија и 95км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 417 соби

  • Стандардни соби (23m², една спална, едно купатило, макс. 2 лица),
  • Стандардни поголеми соби (25m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 дете),
  • Фамилијарни соби (38m², две спални соби одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинат или плочки на подот, балкон, некои од собите немаат балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, попладневно кафе и колачи, вечера, вечерни ужинки. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 01.00. Увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, лименки, свежо цедени сокови, услуга во сба, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци по 01.00 дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базенот и на плажа, бар во диско. Доктор, чување дете, перална, хемиско чистење, фризер, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, интернет и компјутески игри се со доплата. Wi Fi интернет во лобито е без доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки , чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, фитнес центар, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг. Со доплата: СПА & Wellness центар, турска бања, сауна, масажа, спортови на вода, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари во базенот и на плажа, вечерни забавни програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, кино за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација