White City Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • White City Beach Hotel
 • 21 слики
 • Во близина на плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо White City Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 7км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 120 соби.

  Стандардни соби (30 м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица).

  Промо соби со поглед на копно (28 м², една спална соба со француски кревет, едно купатило, макс.2 лица).

  Супериор големи соби (36 м², една голема соба со француски кревет, еден единечен кревет и една софа, едно купатило, макс. 4 лица).

  Премиум соби со тераса (30м² + 16м² тераса, една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица).

  Делукс соби (36м² + 20м² тераса, една спална, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, клима уред, телефон, мини бар, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуска, вечера, полноќна закуска. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10.00 - 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 - 17.00 часот со безалкохолни пијалоци и пиво, сладолед покрај базен во одредени часови, À la carte ресторан еднаш за време на престојот со претходна резервација.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци и коктели, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, наргиле, À la carte ресторан еднаш за време на престојот со предходна резервација, храна и пијалоци по 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен и на плажа, слаткарница, White - À la carte ресторан.

  Доктор, фризер, продавници, телефон и факс, интернет катче, изнајмување кола, перење алишта се доплаќаат. WI - FI интернет во лоби и заеднички простории е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Има тунел под патот до плажа. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Oтворени и затворени базени и надворешно џакузи, две лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг.

  Се доплаќаат: билијард, масажа, SPA и Wellness центар, сите спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, навечер шоу програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација