Xperia Grand Bali Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Xperia Grand Bali Hotel
 • 19 слики
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Xperia Grand Bali Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 96 соби.

  • Стандардни Соби: (22-24 м², една спална, едно купатило, некои соби се со француски балкон, макс. 3 лица).
  • Економски Соби: (18 м², една спална, едно купатило, француски балкон, макс. 2 лица).
  • Клуб Соби: (32 м², една голема соба со брачен кревет и кревет на спрат за деца, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Клуб Апартман: (40м², една голема спална со брачен кревет, 2 единечни кревети и софа, купатило, макс.5 лица).
  • Делукс Кралски Апартман: (40 м², една спална, една дневна соба одделена со врата, купатило, макс.5 лица).
  • 1 Соба за Хендикепирани лица

  Сите соби се со свое купатило со туш кабина или када, фен, клима, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, WiFi интернет конекција, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно сет за сет за сет за кафе и чај, полноќна закуска, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 24.00ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба, турско кафе, À la Carte ресторани и сите пијалоци и храна на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан со мени од неколку интернационални кујни, лоби бар, бар покрај базен. Доктор, фризер, перална, телефон, факс, интернет, изнајмување кола дополнително се наплаќаат.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 150м од хотелот на познатата плажа Клеопатра. Лежалки, чадори за сонце се доплаќаат. Лежалките и чадорите за сонце покрај базен се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за деца, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, сауна, масажа, дополнително се наплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга

Локација