Club Hotel Sera

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Club Hotel Sera
 • 43 слики
 • Песочна плажа
 • Елегантен
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Hotel Sera

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 9км од аеродромот и 12км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 550 соби.

  • Елеганс Стандардни Соби: (32м², една спална, едно купатило, макс.2+2 лица во главна зграда).
  • Клуб Стандардни Соби: (18м², лоцирани се на пат од главната зграда према плажа, макс.2 лица).
  • Елеганс Фамилијарни Соби: (42м², две спални одвоени со врата, купатило, макс.3 лица во главна зграда, француски балкон).

  Сите соби се со купатило со када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода, се дополнува секој ден), сеф (бесплатен), сателитска ТВ и музички канали, тераса или француски балкон. Елеганс Стандардните соби се наоѓаат во главната зграда, клубските соби се во градината и парк собите се позади хотелскиот комплекс.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, кафе, чај, вечера, полноќна ужина. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престој, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-02:00 часот, мини бар во соба (бесплатен). Луксузни увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, енергетски пијалоци освен вода во À la Carte ресторан, дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан Royal со шведска маса, À la Carte ресторан - Mexico, Mongolian, Sushi, снек бар покрај базен и на плажа, барови околу хотелскиот комплекс, диско бар. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интеренет и компјутерски игри, продавници, фризер, изнајмување кола, интернет, дополнително се наплаќаат.WI-FI бесплатен во лобито на хотелот.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири и душеци на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, тениски терени, фитнес центар, турска бања, сауна, кошарка, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажи, солариум, осветлување за тениски терени, куглање, билијард дополнително се наплаќаат. Забавни програми преку ден и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 – 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација