Falcon Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Falcon Hotel
 • 41 слики
 • Во близина на центарот
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Falcon Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Анталија на 5 км од центарот на градот и 17 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 230 соби

  • Стандардни соби (18-20м², макс.2+1 лица - една спална и купатило со поглед на море и копно).
  • Супериор соби (30-35м², макс.2+1 лица - една голема спална соба со дел за седење, поглед на море, едно купатило)
  • 2 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со балкон или со француски балкон, купатило, када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (се дополнува секој ден со вода), тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет конекција балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, fast food во snack ресторанот, ручек, попладне колачи, чај,кафе, вечера, полноќна закуска. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 -24.00 часот, бар на плажа од 10.00-17.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не се вклучени сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, сите пијалоци во Витамин барот и во диско клубот, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба, сите пијалоци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан со турска кујна, снек бар покрај базенот, лоби бар, бар на плажа, турски бар. Доктор, чување деца, услуга во соба, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет.

 • Плажа

  Хотелска плажа (водат скали до плажата која е камчеста) и има платфрорма со лежалки. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени со дел за деца, 2 лизгалици на вода, фитнес центар. Турска бања, сауна, парна бања, тениско игралиште, мини фудбал, одбојка, пинг понг. Се доплатува за осветлување на терен, билијард, масажа, спортови на вода и часови по нуркање. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца и детско игралиште за деца од 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација