Porto Bello Hotel Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Porto Bello Hotel Resort & Spa
 • 98 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на центарот
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Porto Bello Hotel Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа на познатата плажа Кониалти, 8 км од центарот на Анталија и 20 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 346 соби.

  Стандардни соби со страничен поглед на море (22 m², макс.2+1 лица - една спална и купатило).

  Фамилијарни соби (48 m², макс.4 лица - две спални одвоени со врата, едно купатило),

  3 соби за лица со попреченост

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со телефон, када или туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (сокови, пиво и вода на пристигнување, а потоа се дополнува секој ден со вода), сет за кафе и чај, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски, вечера, попладне кафе, чај и колачи, полноќна закуска до 07 часот наутро, сладолед во одредени часови од денот, бар на плажа од 10.00 до 18.00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци до 24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот (мин. 7 ноќевања).

  Дополнително се наплаќаат: увозни пијалаци, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалаци во Диско клуб и Витамин бар, флаширани пијалаци, сите пијалаци помеѓу 24:00-08:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (италијански и рибен ресторан), барови низ хотелскиот комплекс.

  Продавници, перење и хемиско чистење, доктор, чување деца, услуга во соба, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, изнајмување кола дополнително се наплаќаат.

  Бесплатен Wi-Fi интернет во лоби, соби и на плажа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на познатата Кониалти плажа (има тунел под патот).

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базен за деца, тобоган, тениски игралишта, пинг понг, пикадо, фитнес, сауна, турска бања, одбојка на плажа.

  Билијард, осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, спортови на вода, масажа, Спа и Велнес центар дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 год.

   

  Хотелот е реновиран во 2019 год.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација