Sealife Family Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Sealife Family Resort Hotel
 • 42 слики
 • Во близина на центарот
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Sealife Family Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кониалти на 4 км од центарот на Анталија и на 20 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 239 соби.

  Стандардни соби (22 м², макс.2+1 лица - една спална со француски кревет или два единечни кревета, софа, едно купатило).

  Фамилијарни соби (35 м², макс.4 лица - две спални одвоени со врата, едно купатило),

  3 соби за лица со попреченост.


  Сите соби се со балкон, купатило со када, туш, фен, влечки, централна клима која работи според временските услови, телефон, ламинат на подот, мини бар (само вода се дополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет конекција.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - пијалок за добродојде, шведска маса за појадок, ручек, попладне закуски, вечера, полноќна закуска. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, сладолед во определено време, бар на плажа од 10.00 -18.00 часот.

  Не е вклучено: À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во Диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, два À la Carte ресторани, бар на покривот од хотелот, снек бар, бар покрај базен, лоби бар, Диско клуб. Доктор на барање, перална, чување деца, фризер, изнајмување кола, продавници, интернет катче и компјутерски игри дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелската плажа со камчиња се наоѓа преку улица и има тунел. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, тобоган, фитнес, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, игралиште за деца се бесплатни. Масажа, салон за убавина, Спа центар, тениски игралишта, спортови на вода дополнително се наплаќаат. Забавни програми преку ден, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација