Sunis Hotel Su

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Sunis Hotel Su
 • 28 слики
 • Во близина на центарот
 • Голем воден парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Sunis Hotel Su

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кониалти, на околу 1км од центарот на градот и 15 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 269 соби.

  Делукс соби (26 м², една спална, едно купатило, балкон од 9 м² со француски кревет, макс. 2+1).

  Апартмани тип А (46 м², спална, дел за седење, купатило, голем балкон од 23 м² со француски кревет, макс. 3+1).

  Апартмани тип B (39 м², спална, дел за седење, купатило, голем балкон од 23 м² со француски кревет, макс. 2+1).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи согласно временските услови, телефон, мини бар (две шишиња вода на пристигнување, потоа е со доплата), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, светлечки илустрации во собата и на балкон, сателитска ТВ и музички канали, WiFI интернет конекција.

 • Услуга

  Полупансион – шведска маса за појадок и вечера, свежо цеден сок од портокал само за време на појадокот, кафе или чај, свежо овошје на плажа во одредено време.

  Со доплата се сите алкохолни пијалоци (локални и увозни), вода, безалкохолни пијалоци, À la carte ресторани, услуга во соба, мини бар во собите.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани со морска, италијанска, азиска кујна, стек и скара, барови во хотелскиот комплекс, услуга во соба, доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, фризер, изнајмување кола се со доплата. WiFI интернет конекција е бесплатна во собите и јавните површини.

 • Плажа

  Гостите ја користат јавната плажа наспорти хотелот, каде што лежалките и чадорите се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, базен за деца, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, неограничен влез во Aqua Land. Со доплата се масажа, џакузи, СПА центар, спортови на вода, осветлување на тениски терени и опрема за тенис.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација