Alexius Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija
 • Alexius Beach Hotel
 • 11 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Alexius Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белдиби, на 40 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Има вкупно 125 соби во два блока.

  Стандардни соби ( 18-24 м² една соба, купатило, макс. 2 + 1 лица).

  Фамилијарни соби (40 - 45 м², две спални соби поврзани со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби  имаат сопствено купатило со туш  и фен за коса, сплит систем за климатизација, телефон, мини бар  (со доплата), керамички плочки, сателитска ТВ, музички канали и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, вечера, локални алкохолни пијалоци (ракија, џин, водка, пиво, наливно вино) и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 22.00 часот.

  Не се вклучени сите останати локални и сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, турско кафе, лименки и енергетски пијалоци, храна по 22.00 часот, пијалоци во Диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар покрај базенот. Доктор, перење, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, продавници се доплаќаат. WI – FI интернет се наплаќа.

 • Плажа

  Хотелот има приватна плажа на 20 м со камчиња, а лежалките и чадорите се бесплатни. Крпите за плажа се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца. Турска бања само во определено време, пинг понг, одбојка на плажа. Се наплаќаат: спортови на вода, масажа, турска бања.

  Забавна програма има неколку пати неделно во текот на денот и вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 – 11 години, игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација