Club Marakesh Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija
 • Club Marakesh Beach
 • 8 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Club Marakesh Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белдиби, на 12 км од Кемер и на 47 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Во главната зграда има вкупно 180 соби, а клупската зграда и анекс зградата се  оддалечени 90 м од главната зграда.

  Клуб стандардни соби: (24 м², спална соба, купатило, макс.2 + 1 лице).

  Стандардни соби: (25 м², главна зграда, една спална соба, купатило, макс. 2+1 лица).

  Стандардни  соби со директен пристап на базен (29 м², спална соба, купатило, макс. 2+1 лица).  

  Terrace room (26 м², спална соба, купатило, макс. 2+ 1 лица).

  Собите се со приватно купатило со туш, фен, сплит систем за климатизација, телефон, мини бар (празен), сеф (со доплата), сателитска ТВ, музички канали и керамички плочки.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, попладне кафе, чај и торта, вечера, полноќна супа, некои локални алкохолни пијалоци (ракија, водка, џин, пиво, наливно вино) и безалкохолни пијалоци (концентрирани сокови) од 10.00 до 22.00 часот.

  Не се вклучени: увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежи сокови, турско кафе, À la carte ресторан,  Maroc Fine dining café, Shuhra слаткарница.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, лоби бар, бар покрај базенот, диско. 

  Доктор, перење алишта, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, како и WI-FI интернет се наплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа со ситни камчиња. Кадори за сонце и лежалки се бесплатни, а крпите за плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, тобогани, фитнес, турска бања само во определени часови, сауна, пинг понг и одбојка. Спортови на вода, турска бања и масажа се наплаќаат.

  Забавна програма има преку ден и  навечер. Мини клуб за деца.

  Хотелот е реновиран во 2020 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација