Paloma Foresta Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija
 • Paloma Foresta Resort & Spa
 • 34 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Paloma Foresta Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 18 км од Кемер и 40 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 346 соби.

  • Стандардни Соби: (39м², главна зграда, една спална соба, едно купатило, макс.2 + 2 лица).
  • Јуниор Апартман: (48м², една спална соба, еднo купатило, макс.2 лица).
  • Фамилијарен Апартман: (75м², една спална соба и една дневна соба разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарни Соби во Градина: (45м², две соби разделени со врата, макс.4 лица).
  • Вила Дуплекс: (100м², 4 + 1лице) – сплит клима и керамички под, сите останати соби се исти. WI-FI интернетот е бесплатен.

  Сите соби во главната зграда имаат сопствени купатила со туш, фен за коса, клима, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD телевизор со сателитски и музички канали, ламинат и балкон.

 • Услуга

  Luxury Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, органски појадок, ручек, вечера, ручек на шведска маса, попладневни ужинки, свежо цедени сокови само за појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слаткарница, ресторани À la Carte (Aegean, Ottoman) сo претходна резервација и еднаш за време на престојот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар во собите со безалкохолни пијалоци, вода и пиво. Не се вклучени: луксузни премиум пијалоци, пијалоци во клубот Хавана, ресторани À la Carte (Far East, Steak House) со доплата, наргиле, услуга во соба, специјално мени за ужина во пијано бар, пијалоци во Divan Lounge.

 • Содржини

  Главен ресторан La Noblesse со шведска маса, ресторани À la Carte ресторани: Lotus (кинески), Sunset beach (италијански), Moonlight (морска храна), Garden House (медитеранска кујна), Havana Club (интернационален). Барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет-кафе и компјутерски игри, фризер, трговски центар, изнајмување кола се со доплата. Wi-FI интернет конекција во сите соби и во хотелот е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, мини фудбал, одбојка, кошарка, гимнастика, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, светло за осветлување за тениски терени, часови и опрема за тенис SPA и Wellness центар, соба за игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и на плажа, во вечерните часови шоу програми, музика во живо. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација