Alva Donna Exclusive Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Alva Donna Exclusive Hotel & Spa
 • 55 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Alva Donna Exclusive Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Богазкент на 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 728 соби распоредени во неколку четирикатни згради.

  • Стандардни Соби: (27м², во главна зграда со една спална и едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Делукс Стандардни Соби: (27-30м², во делукс зграда со една спална и едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Четворокреветни Соби: (30м², главна зграда, голема стандардна соба, макс.3+1 лице).
  • Делукс Четворокреветни Соби: (48м², делукс зграда, голема стандардна соба, макс.2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (41м², главна зграда, две спални одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).
  • Делукс Фамилијарни Соби: (41м², делукс зграда, две спални одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).
  • Фамилијарни Соби со Кревети на Спрат: (41м², главна зграда, две спални одвоени со врата, во едната спална има кревети на спрат, едно купатило, макс.3+2 лица).
  • Супериор Фамилијарни Соби: (50м², главна зграда, две спални соби одвоени со врата, едно купатило макс.4 лица).
  • Султан Апартмани: апартмани (81м², две спални, една дневна, две купатила од кои едно е со џакузи, макс. 4 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, бањарка, влечки, фен, централна клима, телефон, сеф, мини бар (сокови, вода и пиво, се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, полноќна закуска, пијалок за добродојде. Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, чај, кафе, свежо цедени сокови за време на појадок, сладолед во одредено време од денот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални локални и увозни вина, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци, À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, мени за деца, диетално мени, ресторан покрај базен, À la Turca Snack и бар на плажа, À la Carte ресторани (италијанска кујна, азиска и од Далечен Исток, француска кујна, медитеранска кујна и рибен ресторан, Steak House) се со претходна резервација и со доплата. Барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, телефон, факс, чување деца, компјутерски игри, фризер, перална, продавници, изнајмување коли дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа и базен се бесплатни. Приватни ВИП павилјони на плажа со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк (посебно за возрасни и деца), мини базен на плажа со морска вода за деца, фитнес, турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, мини голф, мини фудбал, кошарка, одбојка, одбојка на плажа. Салон за убавина, Велнес и Спа центар, спортови на вода, осветлување на тениските игралишта, часови за тенис, куглање, билијард, компјутерски игри дополнително се наплаќаат. Забавна програма подготвена од професионален тим. Програмата се менува секој ден во текот на две недели. Разни натпревари во текот на денот, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год организиран од професионален тим во текот на денот и во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација