Aydinbey Famous Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Aydinbey Famous Resort
 • 26 слики
 • Песочна плажа
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aydinbey Famous Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во областа Богазкент 45 км од центарор на Анталија, 40 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 316 соби.

  • Стандарни соби:соби (29м², макс.2+1 лица) -една спална и едно купатило.
  • Фамилијарни соби: (45м², макс.2+2 лица) две спални соби одвоени со врата и едно купатило.

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (вода и сокови, се дополнува секој ден), сеф, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна закуска, попладне кафе, чај и колачи, À la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 02:00 часот, сладолед во одредени часови во денот. Дополнително се наплаќаат-сите увозни пијалоци, премиум алкохолни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, Турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (скара и рибен ресторан), барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб. Доктор, перална, чување деца, продавници, фризер, телефон, факс, интернет кафé и компјутерски игри, изнајмување кола, дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Крпи за на плажа со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажа, Спа центар, салон за убавина, билијард дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-14 год. Реновиран 2020 година.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација