Belek Beach Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Belek Beach Resort
 • 30 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Belek Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Богазкент, 35км од аеродромот во Анталија и 45км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 475 соби

  • Стандардни соби (28м², макс.2+2 лица)
  • Фамилијарни соби соби (40м², макс.4 лица) - две спални одвоени со врата, едно купатило и соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со купатило со када или туш, фен, клима, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови и вода), сеф (се наплаќа), ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина и кафе, вечера, полноќна закуска. Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат: Премиум увозни пијалоци, услуга во соба, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, специјални вина, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Flamingo (iталијански), Turkuaz-(tурски), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат..

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен (само во зимскиот период) за возрасни и деца, три лизгалици на вода, фитнес, турска бања, сауна, тенис, одбојка на плажа, мини голф, мини фудбал, пинг понг. Спа центар, салон за убавина, масажа, осветлување на тениски игралишта, спортови на вода, билијард дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-15 год. Мини Луна Парк за деца од 01-08 год бесплатно.

 • Хотелот е реновиран 2014/2015 год.

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација