Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Cornelia Diamond Golf Resort & Spa
 • 31 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Луксузен
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек, 35km од аеродромот во Анталија и 45km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 571 соби.

  • Стандардни соби 42m²-50m², една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице;
  • Стандардни соби со директен поглед на море 42m²-50m², една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице;
  • Фамилијарни соби со поглед на градина 70m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, поглед на градина, макс. 4+1 лице;
  • Фамилијарни соби со поглед на базен 80m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, директен излез до базенот, макс. 4+1 лице.
  • Дијамант апартмани 310m², на два спрата, приватен базен, макс. 4+1 лице;
  • Голф апартмани 65m², два типа, спална соба, дневна соба, купатило макс. 2+1 лице / две спални соби, две купатила, макс. 4+1 лице;
  • Плави апартмани 80m², спална соба, дневна соба, одвоени со завеса, купатило со џакузи, директен поглед на море, макс. 2+1 лице;
  • Фамилијарни апартман 142m², две спални соби одвоени со врата, дневна соба, две купатила, мини-кујна, макс. 4+1 лице;
  • Хармони апартман 140m², спална соба, дневна соба, одвоени со врата, купатило, сауна, џакузи, макс. 2+1 лице;
  • Претседателски апартман - 700m², макс. 6 лица;
  • Езерски вили - 160m², макс. 6+1 лице;
  • Езерски куќи 100m², макс 4+1 лице или 6+1 лице;

  Сите соби се опремени со посебни купатила со када, фен, централна клима, телефон, мини-бар (сокови и пиво се дополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ со музички канали, теписон на под, балкон, интернет.

 • Услуга

  Дијамант Сѐ Вклучено – шампањ, свеж сок од портокал, чинија со овошје за денот на доаѓање во соба, шведска маса за ран појадок, појадок, ручек, ужина во текот на денот, вечера, доцна ужина, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, свежо цеден сок од портокал, мини-бар (вода, сокови, пиво се дополнуваат секој ден). Премиум пијалаци, стари домашни и странски вина, енергетски пијалаци, наргиле, пури, À la Carte ресторани, собна услуга дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани: Сапоре (медитеранска кујна), Сумак (турска кујна), Таи Пен (источно азиска кујна), Форест Паб (јужно американска кујна), Рибен ресторан, Бабл Френч (француска кујна), Скара, VIP ресторан, 10 барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, перење и пеглање, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. Интернет конекцијата низ целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалки, турска бања, сауна, тениски игралишта, пинг-понг, одбојка на плажа, кошарка. Спортови на вода, куглање, билијард, осветлување за тениски терени, часови по тенис и опрема за тенис, голф терен, SPA центар дополнително се наплатуваат. Забавни програми со одржување натпревари во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини-клуб за деца со тим за анимации и програми за деца од 4г до 17г во различно организирани групи по возраст.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација