Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa
 • 35 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек, 35km од аеродромот во Анталија и 45km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 503 соби во три хотелски блока.

  • Стандардни соби 23m², една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице (4 соби за лица со хендикеп)
  • Стандардни соби со кревети на спрат 23m² - 28m², една спална соба со француски лежај плус единечен кревет плус кревети на спрат, купатило, макс. 3+2 лица;
  • Фамилијарни соби – 31m², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица.

  Сите соби се опремени со сопствени купатила со када или туш, фен, централна клима, телефон, ламинатски под, сеф, мини-бар (вода и сокови се дополнуваат секој ден), сателитска ТВ со музички канали, интернет, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ultimate All Inclusive – 24ч услуга за храна и пијалаци. Шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетална храна, специјално детско мени, ужина во текот на денот, сладолед во барот на базен од 17:00 до 19:00, попладне торти, чај, кафе, ужина доцна навечер, сите локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалаци, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот (за деца под 7 години не е дозволен влез). Увозни премиум алкохолни пијалаци, интернационални и специјални вина, собна услуга, свежо цедени сокови, рибен и мексикански À la Carte ресторан, увозни алкохолни пијалаци од 23:00 до 10:00 дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани: рибен ресторан, турска, мексиканска, италијанска кујна. Бар на базен, лоби бар, снек бар и ресторан. Продавници, фризер, доктор, чување деца, перење и пеглање, изнајмување кола, телефон, факс, интернет кафе, соба за игри дополнително се наплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат. Приватни павилјони на плажа со претходна резервација и дополнително се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, аквапарк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, 5 тениски терени, пинг-понг, одбојка, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа. SPA центар, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, куглање, билијард, компјутерски игри, спортови на вода, голф дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и специјални шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4г до 12г во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација