Crystal Waterworld Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Crystal Waterworld Resort & Spa
 • 67 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Crystal Waterworld Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 40 км од аеродромот во Анталија и 50 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 1023 соби во главна хотелска зграда (9 блока на 5 ката и 4 блока на 3 ката) и Анекс блокови 4 блока на 5 ката ех. Crystal Waterworld Park).

  • Стандардни соби (27м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица).
  • Terrace соби (23м², макс. 3 лица
  • Соби за меден месец (23м², со директен поглед на море, една спална, едно купатило, џакузи на широка тераса со лежалки, макс.2 лица).
  • Фамилијарни соби (33-44м², две спални соби одвоени со врата, едната со француски кревет и другата со два одвоени кревета или кревети на спрат, едно купатило, макс.4 лица).
  • Апартмани (23м², со поглед на море, една спална, една просторија за дневен престој, едно купатило, голема тераса со џакузи, макс. 2 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, влечки, систем за климатизација, телефон, мини бар (се надополнува со безалкохолни пијалоци секој ден), сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под или плочки на подот, TV со сателитски програми и музички канали, WI-FI интернет, балкон.

 • Услуга

  Ultimate Сѐ Вклучено - Локален и здрав концепт со 24 часа храна и пијалоци. За добродојде на гостите се служи традиционален турски пијалок шербет и освежителни крпи, појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диетално бифе, вегетаријанско бифе и детокс бар, специјално детско бифе и храна за бебиња, ресторани со закуски во текот на денот, À la Carte ресторани со турска и италијанска кујна во вечерните часови со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, сладолед во определени часови, попладне торта, чај и кафе, барови во хотелскиот комплекс, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, Crystal Cryspy Kids ресторан. Не се вклучени: Премиум увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, À la Carte ресторани (Far East, Steak House, Fısh restaurant), увозни алкохолни пијалоци од 01.00-10.00 часот.

 • Содржини

  Cristal - главен ресторан, À la Carte ресторани: Anatolia (турски), Al Dente (италијански), Dragon (Далечен Исток), Caretta (морска храна), Steak House со претходна резервација, барови во хотелскиот комплекс. Со доплата услуга за доктор, чување деца, перална, хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет ќоше и компјутерски игри, изнајмување кола.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк за возрасни и деца, втор аква парк во анекс делот, тениски игралишта, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи се бесплатни. Со доплата: спортови на вода, СПА центар за здравје и убавина, СПА базен, масажа, осветлување на тениски терени, опрема за тенис, куглање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални вечерни програми, кино. За деца Crispy Kids World мини клуб за деца од 04-12 години, клуб за деца од 13 до 16 години се на располагање во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација