FUN&SUN Family Life Belek

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • FUN&SUN Family Life Belek
 • 110 слики
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо FUN&SUN Family Life Belek

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белек, 15 км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот. Хотелот е покрај реката.

 • Сместување

  Вкупno 350 соби во 43 блока.

  • Стандардни соби (25м², на 1. кат, една спална соба, една бања, макс.2 + 1 лице)
  • Џуниор апартмани (30м², на 1ви кат, една спална соба, една бања, макс.2 + 2лица),
  • Џуниор апартман swim up (30м², на 1ви кат и сите не се со директен пристап до базен, една спална соба, една бања, макс. 2 + 2лица),
  • Фамилијарна соба (36м², на втор или трет кат, двe одделни спални соби, една бања, макс.4лица).

  Сите соби се со купатило со када или туш кабина, фен за коса, централна клима , телефон, мини бар (обична и минерална вода по пристигнувањето), сеф, ламинат, сателитска ТВ и музички канали, француски балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај, колачиња, доцна вечера - шведска маса, локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10:00 – 02:00 часот, ужина во ресторанот на плажа 10:00-18:00 часот, сладолед за време на одредени часови. Дополнително се наплатува: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, луксузни локални и увезени вина, сите шишиња и конзервирани пијалоци, ресторани À la Carte, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан All Inclusive, ресторани À la Carte - Турски и рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, изнајмување на автомобил се дополнителни трошоци, WI-FI бесплатно во некои области.

 • Плажа

  Приватна плажа на хотелот - 2 км од хотелот, песочна плажа, лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа не се наплатуваат. Постои бесплатен превоз до плажата на секои 10 - 15 минути.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, релаксирачки базен, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа, гимнастика. Се наплаќаат: спортови на вода, СПА и центар за убавина, масажа, осветлување за тениско игралиште и опрема. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04 - 12 години со дневни програми, игралиште, Луна парк и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација